szerda, július 23, 2014

A műlegyes célbadobás alapjai.



Dátum:2014-07-23
Örömteli, amikor országunkban műlegyező horgászok számára műlegyes célba dobó és távdobó versenyt rendez valaki.
Ugyanakkor szomorú a szabályokat olvasva, hogy pont azok az emberek, akik másokat állandóan MINDENÉRT bírálnak, kritizálnak, bűncselekményeket halmozva
rágalmazásra szakosodott blogokat üzemeltetnek és akik állandóan azt pofázzák, hogy számukra mennyire fontos a műlegyes dobás, pont ezek nem értenek kicsit sem az általuk fontosnak tartott dologhoz, mely dolog adott verseny szabályainak a kialakítása során, egyértelművé vált mindenki számára.
A céltábla.
Nem négy céltábla van egy célba dobó versenyen, hanem 5 db.
Ezek mérete nem 1,20, vagy 1,80 méter, hanem csak 60 cm.
Ha betalálsz 5 pont, ha nem 0 pont.
Ez a reális cél, egy valódi horgászat során is. Képzeld el, ha a konkrét célhoz képest 1,2, vagy 1,8 méter nagyságú körön belül esne le a legyed mi történne?
Nem a bozótba dobnál, hanem két bokorral arrébb.
Ez minimum a légy elvesztése a való világban. (Minden dobásnál!)
2,5 m hosszú előkét + 40 cm toldással olyan horgászati szituációkban használunk, amikor óvatos halakra horgászunk az életben, a vízen. Ezt az előkét semmiképen nem egy célba dobó versenyre találták ki, hisz alapvetően ez a hossz jelentősen lecsökkenti már a célba dobás hatékonyságának az esélyét is. Amikor egy célba dobó versenyen ilyen a szabályzat, akkor a retardált majmozó, rágalmazó alelnöknek alapból kéne tolni bugyuta dumáját, mi szerint: “elképesztő dilettantizmust sugall” a szabályzat maga.

kedd, július 08, 2014

A fenéken nyugvó nimfás módszer.

Fenéken nyugvó nimfa
Dátum:2014-07-08
PDF könyv.Sok féle műlegyes horgászmódszer kering a műlegyező horgászok ismeret anyaga között.
A legtöbbjük azonban az itthoni körülményeink között, a hazai halfaunánk tekintetében nem alkalmazható a hatékony halfogás szempontjából.
És akkor álljon itt egy a Magyar viszonyok között is jól működő, békés halas műlegyes horgászmódszer.
A fenéken nyugvó nimfás módszer.