péntek, június 22, 2012

“Ha bekövetkezik az elkerülhetetlen, és valamilyen módon megmutatkozik egy ember tehetsége…”

“A célszemély ebben a pillanatban még azt hiszi, csak azt kell tennie, amihez ért: bebizonyítani a tehetségét.”



“Ha bekövetkezik az elkerülhetetlen, és valamilyen módon megmutatkozik egy ember tehetsége – mondjuk kilép a pódiumra, és ott sikeres lesz –, a közönség máris nyilat tesz az íjra, és céloz. Szívdobogva kivár.
A célszemély ebben a pillanatban még azt hiszi, csak azt kell tennie, amihez ért: bebizonyítani a tehetségét. Abban a teljes félreértésben lép a színpadra, hogy ha nem is tiszteletet, némi rokonszenvet, az együtt örülés, szurkolás élményét csalogathatja ki a közönségből. Netán arra sarkall másokat, hogy valamit ők is hozzanak ki magukból, ismerjék meg az erejüket.

Sajnos nincs reménytelenebb vállalkozás, mint a közönségnek megmagyarázni, mit kellene tennie. A közönség mindig lustább, kegyetlenebb és irigyebb, mint az egyes ember, aki a soraiban ül. A tehetséget arra végképp nem készítette fel senki, milyen korlátlan lehetősége van ma a publikumnak a nyílt, verbális agresszióra, a frusztráció kivetítésére.
A levegőben sűrű rosszkedv és gyanakvás. Minthogy mind kevesebben vagyunk hősei saját életünknek, nem felnézni, lekicsinyelni akarunk. Könnyebb a gőzt kiereszteni, nyugtatólag hat az idegekre is. Ezért nézhetjük végig ki tudja hányadszorra, amint…
(sokszor évek munkája kerül megmérettetésre) a szemünk láttára fosztatnak meg attól a tróntól, amelyet még nem is volt idejük elfoglalni. Mintha a siker jele, amit közös erővel értékelünk le, skarlát betűként volna a mellükre sütve.
A tehetségüknél is jobban csodálom a bátorságukat. Tisztában vannak vele, hogy életük minden mozzanata átláthatóvá válik. Akár férfi, akár nő, akár érett, akár tizenöt éves, egészen biztosan lenyilazzák, kevésbé a teljesítményét, sokkal inkább az emberi méltóságát.
Nemcsak a kiscsillagokat, az állócsillagokat is igyekszünk lerángatni az égről. Nobel-díjas, olimpikon, kortárs, klasszikus? És akkor mi van? Ínséges időkben, amikor az emlékművek helye csupasz, a föld hulló csillagoktól sáros, az emberre egyszer csak rátör a vágy a tiszta, biztonságot adó értékek iránt.
Természetesség, szavahihetőség, tisztelet? Nem is tudni pontosan, mi az, ami mélyen átmos, pusztít és épít bennünk valamit. De az biztos, hogy mind többek számára szűz terület.”
Forrás: http://www.metropol.hu/itthon/cikk/893786
Szerző: Vass Virág.
Megjegyzés.
Igazából ez az újságcikk idézet azért került bele a blogba, mert általánosan hozzátartozik a műlegyezős teljes képhez is. Amolyan figyelmeztetés a  jövendő tehetségek számára, hogy ne legyenek naivak, ne legyenek illuzióik. Bátorság!
Ugyan akkor fontos megemlékeznünk a műlegyes nyilazókról, azok nyilaikról (a verbális agresszióikról, a köztörvényes bűncselekményeikről).
Hol van a határ?A válasz roppant egyszerű.
Ameddig nem sérülnek mások jogai.
Mert, ha sérülnek!
(Személyiségi jog, stb) Abban az esetben büntetendő köztörvényes bűncselekményé válik a verbális agresszió, melyet országunkban akár 1-2 év börtönnel honorál, nyílfajtánként a hatóság (pld. zaklatás).
Érdemes átgondolni a frusztráció kivetítését, a nyilazgatásokat!
Könnyen így járhatsz!

Börtön.
Legyél inkább műlegyes etikát favorizálló, népszerűsítő, támogató műlegyes horgász. Ha frusztrált vagy járj sportolni, vagy horgászni.
A te érdeked!
Én szóltam…

13 megjegyzés:

  1. Vajon Vass Virág írásának idézése nem sérti az Ő személyiségi jogait?
    Netán tolvajlás lenne?
    Vagy köztörvényes bűnözés?
    Nos?

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról

      ...
      A szerzői jogi védelem tárgya

      1. § (1) Ez a törvény védi az irodalmi, tudományos és művészeti alkotásokat.

      (2) Szerzői jogi védelem alá tartozik - függetlenül attól, hogy e törvény megnevezi-e - az irodalom, a tudomány és a művészet minden alkotása. Ilyen alkotásnak minősül különösen:

      a) az irodalmi (pl. szépirodalmi, szakirodalmi, tudományos, publicisztikai) mű,

      b) a nyilvánosan tartott beszéd,

      c) a számítógépi programalkotás és a hozzá tartozó dokumentáció (a továbbiakban: szoftver) akár forráskódban, akár tárgykódban vagy bármilyen más formában rögzített minden fajtája, ideértve a felhasználói programot és az operációs rendszert is,

      d) a színmű, a zenés színmű, a táncjáték és a némajáték,

      e) a zenemű, szöveggel vagy anélkül,

      f) a rádió- és a televíziójáték,

      g) a filmalkotás és más audiovizuális mű (a továbbiakban együtt: filmalkotás),

      h) a rajzolás, festés, szobrászat, metszés, kőnyomás útján vagy más hasonló módon létrehozott alkotás és annak terve,

      i) a fotóművészeti alkotás,

      j) a térképmű és más térképészeti alkotás,

      k) az építészeti alkotás és annak terve, valamint az épületegyüttes, illetve a városépítészeti együttes terve,

      l) a műszaki létesítmény terve,

      m) az iparművészeti alkotás és annak terve,

      n) a jelmez- és díszletterv,

      o) az ipari tervezőművészeti alkotás,

      p) a gyűjteményes műnek minősülő adatbázis.

      (3) A szerzői jogi védelem az alkotást a szerző szellemi tevékenységéből fakadó egyéni, eredeti jellege alapján illeti meg. A védelem nem függ mennyiségi, minőségi, esztétikai jellemzőktől vagy az alkotás színvonalára vonatkozó értékítélettől.

      (4) Nem tartoznak e törvény védelme alá a jogszabályok, az állami irányítás egyéb jogi eszközei, a bírósági vagy hatósági határozatok, a hatósági vagy más hivatalos közlemények és az ügyiratok, valamint a jogszabállyal kötelezővé tett szabványok és más hasonló rendelkezések.

      (5) A szerzői jogi védelem nem terjed ki a sajtótermékek közleményeinek alapjául szolgáló tényekre vagy napi hírekre.

      (6) Valamely ötlet, elv, elgondolás, eljárás, működési módszer vagy matematikai művelet nem lehet tárgya a szerzői jogi védelemnek.

      (7) A folklór kifejeződései nem részesülnek szerzői jogi védelemben. E rendelkezés nem érinti a népművészeti ihletésű, egyéni, eredeti jellegű mű szerzőjét megillető szerzői jogi védelmet.

      (8) Az előadóművészek, a hangfelvétel-előállítók, a rádió- és a televízió-szervezetek, a filmelőállítók, valamint az adatbázis-előállítók teljesítményei az e törvényben meghatározott védelemben részesülnek.

      Törlés
    2. 2499. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról:
      .
      .
      .
      .
      stb
      ugyanitt időgép eladó!

      Törlés
  2. Ez a Jancsi egy beteg elme!Régen még csak fel felnéztem az oldalára, mert volt egy két érdekes horgászatról szóló írás de amiket az elmúlt időben csinál.....?
    Baj van a fejben de nagyon!!!

    VálaszTörlés
  3. A Vass Virág-féle írás is egy hülye libcsi katyvasz amúgy. Semmi köze a valósághoz.
    Ebben is hasonlít irsajanira.

    VálaszTörlés
  4. "Ó, nagy IJ, meghajlunk rendkívüli tehetséged előtt!"

    Szerintem Brucisnak a sitten kell majd meghajolnia a szobatársa előtt, pláne, ha megtudja, hogy férfiak adatlápját stíröli a társkereső oldalakon.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Háttal és gatya nélkül, naponta többször is :-)

      Törlés
  5. Csak nagyon halkan megjegyzem (azért halkan, mert rohadtul unalmas ez az egész adok-kapok-anyázok dolog), hogy nagyon sok tehetséges műlegyes lépett már pódiumra, és senki ellen nem indult boszorkányüldözés, csak ellened. Ez jelent valamit, érdemes lenne elgondolkodni rajta...

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Kinek a blogjára gondolsz? Példaként írják pár linket, hadd nézzünk rá.

      Törlés
    2. Nem blogot írtam, hanem "pódiumot". Azaz verseny, tévé, újság, weboldalak, stb. Mindenhol pozitív fogadtatás és támogatás. Csak és kizárólag a Fly mániát támadja mindenki. Persze ezt is meg lehet magyarázni, csak nem érdemes, mert egyértelmű a helyzet.

      Törlés
    3. közeledik a Marty McFly Arrival Party, készülsz már rá nagy erőkkel?

      Törlés
  6. Tanulság:
    ha nem szereted irsajanit, börtönbe kerülsz!!!

    VálaszTörlés