csütörtök, január 23, 2014

A műlegyes békéshalas és keszeghorgászat módszertanai ismeretének szükségessége és fontossága egy Magyar műlegyező horgász számára.


Biztos lesz horgász, aki az új országos horgászrendet és halászati törvényt felpattintva pont azt érzékeli, amit én. Tehát az „igazi” horgászszezon kezdetén, (március-április) nagyjából bekorlátoztak minden féle horgászatot, amire általában egy műlegyező horgász horgászni szokott. Pisztráng meg nincs a horgászvizekben. Maradt viszont egy jó lehetőség, amire a legtöbben nem tudnak hatékonyan műlegyes felszereléssel horgászni. Ez a különféle békéshalak, főleg a keszegfélék. Gondolok itt a dévér keszegre, a karika keszegre, a bodorkára, vagy akár a kárászra, a pontyra, vagy akár a busára.
Fly mánia horgászmódszer fejlesztésénél az elmúlt 5 évben igen nagy gondot fordítottam ezen halfajok műlegyes módszertani fejlesztésére. Precíz szaktudásom van már dévér ügyben, rengeteg féle műlegyes horgászmódszer képében. Vagy valószínűleg én leszek, mint a Fly mánia egyik fejlesztője, aki meg tud írni országunkban majd elsőként egy
a karika keszeg műlegyes horgászatáról szóló módszertani szakkönyvet, komplett rendszerekkel, spéci ehhez fejlesztett műlegyekkel.

Ha becsattog az ember egy szakmai fórumra, akkor igazolni fogják az ott tapasztalható dolgok az általam most elmondottakat. Ezekhez a halfajok műlegyes horgászatához alig ért valaki valamilyen szinten. És akkor  hol van ez a profi szinttől?
Ezt írtam a CEEFF fórumra:
"Dévérkeszeg és karika keszeg témában:
Szia.
Csali szinten felsorolnám, mi vált be számomra.
Dévér.
16-14-es narancssárga-fehér, aranyfejes lárvám.
A csalimozgatási mód.
Vertikális (függőleges legyezés)
A dévér szájmagasságába engedett csalit elkezdjük rezegteteni (pici ütések a bot nyélen), aztán elindítjuk fokozatosan felgyorsulva a csalit, felfelé. Közben folyamatosan rezeg. Az egyre gyorsuló felfelé tartó csalinak vág oda a hal. Van amikor egyszerre 5 megy neki. Sokszor kell csinálni a mozgatást, kevés a kapás, és még kevesebb a megfogott hal. Izgalmas, mozgalmas peca.
Stíl ólomból készített (ólom fly II.) is jól szuperál erre.
Néha bejön a beeső csali esete is, de ez ritka. tehát, mikor a beeső, sűllyedő aranyfejes nimfára odavág a dévér.
12-es méretű polilárva, is jó megoldás fenék felett feltálalva. Ehhez a szereléket erősen meg kell súlyozni. (Ennek kitalálásának módját rád bíznám. Ízlések és...)
Lényeg, hogy a súly fenéken tartja a szereléket, a lárva meg fenék felett lebeg.
Karika keszeget csak az utolsó említett módon, és csalival fogtam, többet.
(Az oldalamon találsz egy csomó írást az eredményes keszeghorgászatokról, ha bővebben érdekel.)
( http://irsajani.wordpress.com )"

Persze találhatunk a neten „profi” műlegyes horgászokat, akik szárazléggyel tolják bodorkára, bár „Bétyafi” ez irányúPÁRTATLAN utána járása során (mely ügyben ezen úton is hálámat fejezném ki), azt tapasztalta hiteles külföldi szakirányú írásokra hagyatkozva, hogy az általam vázolt irányvonalat és elképzelést támasztja alá a külföldi hiteles szakirodalom mindegyike.
Ezt erősíti még az a tény is, hogy adott oldalon állandóan azt kiabálják önmagukról, hogy „KÓKLER!”, persze más nevét használva hozzá, hogy ne legyen annyira égő.
Valahol meg kell értenünk ennek az elterelésnek, félre vezetésnek a szükségességét részükről.
Így megértjük azt.
Tehát a mondani való lényege.
Ha a Magyar, jelenlegi horgászrendet alapul veszed és hatékony, élvezetes műlegyes horgászatokat szeretnél lebonyolítani folyamatában a hazai halfaunánk és horgászvizeink tekintetében a horgászati egyik legjobb időszakban, a tavaszi hónapokban, akkor számodra kikerülhetetlen a keszegfélék műlegyes horgászatának professzionális ismerete, (ami semmi képen nem egyenlő a bodorkára történő szárazlegyezéssel, Angol klasszikus pisztrángra fejlesztett műlegyekkel), akkor
a keszegfélék műlegyes horgászata ügyében ez az a szakmai oldal
és annak írója, ami a legjobb választás nyújtja majd számodra
,
hisz 5 évig ezt a speciális műlegyes szakterületet fejlesztettem, hatékony horgászatokat bonyolított le, rendszer szinten a nagy nyilvánosság előtt bizonyítva annak helyén valóságát 2014-ben Magyarországon.
Fly mánia PDF könyvek között azon kategóriában, amely hazai halfajaink műlegyező horgászatáról szólnak, minden keszegféle külön könyvet kap, melyben mind adott fajra jellemző dolgokat, mind professzionális módszertant és hozzá illő csalikat megtalálja majd az érdeklődő olvasó.
Addig is…

3 megjegyzés:

  1. vettem a fáradságot és egy szövegszerkesztővel elemeztem az irományt
    4698 karakter a teljes bejegyzés, beleértve a szóközöket, sortöréseket is
    ebből 650 a bevezető, ami a horgászrendet taglalja
    1733 ahol magát fényezi, de semmi érdemi információval nem szolgál
    978 karakterben másokkal foglalkozik
    1337 karakter egy idézet saját magától, amit lényegében használható információnak lehetne betudni ha nem volna hiányos. Ez a hiány elsősorban annak feltűnő aki horgászott már keszeg félékre. Így lesz az információnak tűnő írásból félrevezetés, megvezetés.
    Ez lenne a szakmai tartalom?

    VálaszTörlés
  2. Mit vársz egy ápolttól?

    VálaszTörlés
  3. János barátunk tuti, biztos, bevált, igazi és hasonló dolgait olvasva Bertrand Russell filozófus szavai jutnak eszembe:
    "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

    VálaszTörlés